Etiket arşivi: paypal

Paypal kredi merkezi

Dünyanın en fenomen tediye sistemlerinden biri kalan PayPal şuanda de birçok değişik bir projeyle kullanıcıların karşısına çıkıyor . PayPal , Working Capital isimli sistemiyle ufak çaplı şirketlere kredi vermeyi planlıyor .

Bankalardan kredi alamayan veya bankaların şartlarını onay edemeyen ufak ölçekli firmalar , kredi alamadıkları amaçlı işlerini büyütemiyor . Bu sebeple PayPal da buradaki ukash boşluğu yüklemek amaçlı 2013 sonuna civarında ufak şirketlere kredi vermeyi planlıyor .

PayPal , Working Capital amaçlı WebBank ile anlaşmalı çalışacağını da bildirdi . Şirket , ufak ölçekli firmalar amaçlı birden çok değişik kredi seçeneği hazırlamış vaziyette ve firmalar bu seçeneklerden kendilerine cazip olanı seçebilecekler . Bunun yanında PayPal’ın kredi sisteminde bir ve sabit bir komisyon bedeli olacak; ekstra bir faiz oranı veya fiyat markalardan alınmayacak .

Site üstünde PayPal ile yapılmış olan alışverişlerden belli bir komisyon bedeli verici şirketler , kredi ödemelerini bu biçimde yapabilecekler ve böylece aylık asgari bir bedel tediye mecburiyeti ortadan kalkmış olacak .

PayPal kredi verirken , firmaların PayPal ile aldıkları tediye geçmişlerine bakarak bu firmaları seçecek . Burada mühim kalan firmaların PayPal ile yaptıkları işlemler olmuş oldu . Yani PayPal ile transaction yapan şirketler , kredi alma konusunda ek olarak avantajlı hale geçiyor manasına geliyor .

Bu kredi sisteminin tatil sezonu ek olarak önce yapılması da PayPal durumundan stratejik bir taktik olarak düşünülebilir . Yaklaşan tatil sezonlarında ve sonrasındaki Kara Cuma alışverişlerinde online tarafta koşulacak işlemlerin çok çok yüksek olması bekleniyor ve bu vaziyette PayPal şirketlere kredi vererek , PayPal üzerinden ek olarak çok transaction yapılmasını sağlamaya çalışacaktır . Bu da firmanın kazancını ek olarak da artırarak mühim bir stratejik faaliyet olarak değerlendirilebilir .